הנושאים הבאים

יש ללחוץ על הכותרת למעבר לגיליון הרצוי : 

גיליון 1 אפריל 2016 - התחלה

התחלה' צופנת בחובה לרוב התרגשות גדולה. מה צפוי לנו?

היא מעין השלת "קליפה". מעבר. התעוררות. נביטה וצמיחה. התחדשות.

כך גם הגיליון הראשון שלנו, רואה אור בעיתוי כל כך מדויק, בערב פסח, זמן של התחדשות , זמן של ניקוי, זמן של התחלה.

גיליון 2 יוני 2016 - קיץ וחופש גדול

קיץ. חם. שיא הצמיחה והפריחה. הטבע בשיא פעילותו. היאנג בשיאו. הבשלה. הימים ארוכים, הלילות קצרים. הילדים מסיימים את שנת הלימודים ויוצאים לחופשת הקיץ הארוכה. טיולים, רחצה בים ובבריכה.

מהו הקיץ בשבילכם? איך אתם חווים אותו? פתולוגיות אופייניות. צמחי מרפא מומלצים. תזונה. פעילות גופנית וכל מחשבה יצירתית ופורה אחרת.

גיליון 3 ספטמבר 2016 - ראש

ראש השנה העברי; ראש השנה הסיני; פתולוגיות ראש, כמו: מגרנות, כאבי ראש, פציאליס, עיניים, אוזניים; אבחנת לשון; מחשבה וחשיבה: כיצד אלה משפיעים עלינו; דמיון מודרך; ראש לשועלים או זנב לאריות... וכל רעיון יצירתי אחר הקשור לנושא זה (-:

גיליון 4 דצמבר 2016 - מחלות חורף

מדוע אנו נוטים לחלות יותר בחורף. מהן המחלות האופייניות. ההתייחסות של הרפואה הסינית למחלות חורף. תזונה והתמודדות טבעית. דרכי מניעה. צמחי מרפא יעילים. שמש חורף. רוח קרה. מיתוסים נפוצים ועוד...

 

גיליון 5 מרץ 2017 - אישה 

לרגל יום האישה הבינלאומי וחג "פורים" – שגם בו דמות נשית אסטרטגית ומשמעותית.

האישה ברפואה הסינית, פתולוגיות המאפיינות נשים, נשות מפתח בתחום הרפואה הסינית, מיתוסים נפוצים וגם פתולוגיות בתחפושת (לרגל פורים)...

גיליון 6 - יוני 2017 - מים*

חשיבות המים לבריאותנו וכיצד עודף או חוסר משפיעים לרעה ויוצרים פתולוגיות. כליות, שלפוחית שתן, פאזת המים, מטבוליזם, סירקולצית הנוזלים בגוף, פתולוגיות עור הקשורות עם מאזן הנוזלים ועוד...

 

גיליון 7 - נובמבר 2017 - רוח

רוח היא אחת מיסודות הטבע אשר מהווה סוג של תנועה של חלקיקי אוויר (גזים) הנעים יחד בכיוון מסוים.  מחד, יכולה להיות נעימה ומלטפת בערב קיצי חם ומאידך, חזקה והרסנית.  היא יוצרת גלים בים, אחראית על הפצת האבקנים בצמחים,  מסייעת לעופות לנדוד, אחראית על עיצוב תוואי ההרים והקרקע, הפקת חשמל ועוד רבים.

 

גיליון 8 - פברואר 2018 -אדמה

אדמה, מורכבת משילוב של מינרלים, חומרים אורגנים, מים ואוויר המצויים בשכבה העליונה של כדור הארץ. פחות משליש מפני כדור הארץ הם יבשה והשאר מכוסים מים. האדם מורכב ברובו מאדמה ומים ויסוד האדמה קשור מאד ליציבות של האדם. הן פיזית והן מנטלית. האדמה היא הבסיס היציב תחת כפות רגלינו והבסיס בגופינו.

גיליון 9 - יוני 2018 - תינוקות

הבאת תינוקות לעולם הוא צורך  קיומי. דחף ביולוגי כמעט בלתי נשלט הטבוע בגנים של האדם להמשכיות. השתוקקות עזה להביא ילד לעולם כמעט בכל מחיר. האם זו אסטרטגיה של היקום לשמר את האנושות?