שניים סינים: טְוֶוי-נַא עם אֲבִּי מוֹרִיָה

 

 

מה זה נֶיי-גוּנג טְוֶוי-נַא  內功推拿 

 

העיסוי הסיני המסורתי נקרא טְוֶוי-נָא, שמשמעו דחיפה ואחיזה. נֶיי-גוּנג משמעו מיומנות פנימית והוא אחת האסכולות בשיטה.  טְוֶוי-נָא היא שיטה המבוססת על עקרונות הטיפול והאבחון של הרפואה הסינית, ומשלבת עבודה פיזית ואנרגטית על נקודות הדיקור ועל רקמות הגוף השונות. מטרת הטְוֶוי-נָא שיפור זרימת האנרגיה בגוף, שחרור חסימות הגורמות לכאב בשרירים, בגידים, ברצועות ובאברים הפנימיים, על מנת לעודד את הגוף לרפא את עצמו.

 

אודות ומטרת הקורס 

 

זהו קורס קצר וממוקד הכולל שני חלקים, רובם בפן המעשי. מטרת הקורס בראש ובראשונה שיפור מיומנויות הבסיס ומנחי הגוף. במוקדם או במאוחר נעמוד מול המטופל. אם לא ננוע כהלכה בצורה מתואמת נסבול מעייפות ונהיה חשופים לפציעות, לפיכך נשאף להתלכדות הצורה והכוונה.

המטרה השנייה היא לימוד התבנית, סדרת תנועות המתקשרות לסגנון אותו לומדים.

בטְוֶוי-נַא ה"תבנית" מכילה רצף של תנועות המתבצעות בידי המטפל, דבר המאפשר ויסות מלא של הטכניקות. עקרונות הטיפול מבוססים על טכניקות בעלות איכויות משתנות. עוצמת המגע, עומק החדירה ומשך הטיפול יקבעו את אופי הטיפול, כך שניתן יהיה להתאים את הטכניקה האופטימאלית למצב המטופל וליכולת המטפל. דרך לימוד התבנית התלמיד נדרש להגיע לדרגת דיוק ומיומנות שנראית לעתים כמעט מכאנית, אך למעשה מאפשרת חוויה ישירה החושפת את היתרונות החבויים מאחורי הטכניקה. דרך התבנית מושגת מודעות גופנית ורגשית העולה על היכולת להבינה בשכל. באופן מסקרן, המתרגל משיג דרך יישום טכני מובהק תחושה פנימית והתפתחות רגשית. נתיבי התבנית מנתצים את הכבלים והופכים אותה לחוויה משחררת.

הקורס מיועד לעוסקים בתחום הטְוֶוי נַא, או למטפלי רפואה סינית, או למטפלים במגע 
ועוסק יותר בצד המעשי, ופחות בתיאוריה ובאבחנה, לפיכך יכול להתאים
לקשת רחבה של מטפלים בעלי וותק משתנה.

טווינא  חלק א' החל מהתאריך  31/1/2017

5 מפגשים 

10-13:00 ימי שלישי

מיקום : מרכז שורשים, בן יהודה 35 ת"א 

מחיר לחברי לשכה 685 שח

מחיר לידידים למקצוע 835 שח

להרשמה אימייל הלשכה -  ticocm1@gmail.com

מפגש היכרות למתעניינים יתקיים בתאריך 17/1/2017( שבועיים לפני תחילת הקורס) 

טווינא סרטוני הדגמה אֲבִּי מוֹרִיָה –

https://www.youtube.com/watch?v=CckNQpxcB0A

https://www.youtube.com/watch?v=4OM5eMoPIyw

https://www.youtube.com/watch?v=4MEbgq42qNc

https://www.youtube.com/watch?v=I6e-N5gYj18

 

 

 

אֲבִּי מוֹרִיָה – אמן ומורה לאמנויות לחימה ורפואת המזרח למעלה משלושים שנה. מתמחה בטיפול והוראת צִ'י-גוּנְג שִיאָצוּ, טְוֶוי-נָא, רפואה סינית מסורתית ורפואת השברים והחבלות (ענף רפואי שמקורו באמנויות לחימה). מורה בכיר בבית הספר להכשרת מדריכים ומאמנים – מכון וינגייט. תלמידו של המורה המנוח הוּנג אִי-שִׂיָאנג מטאיוואן.

מחבר הספר "נמר בהיר דרקון אפל: אמנויות לחימה סיניות בראי התרבות". הוצאת מדף,