רפואה סינית בראי 5 התנועות ו-6 הצ'י (גזעים וענפים)

נושא 5 התנועות ו-6 הצ'י, שמוכר גם בשם  "גזעים וענפים", מגיע מפרקים 66-74 של קאנון השאלות הפשוטות-SU WEN ומהווה כשליש מהקאנון כולו.

הפרקים מציגים באופן מפורט שנבנה ברבדים, את הקשר שבין זמן וצ'י, לו איכויות יאנגיות וייניות להן השפעות מהותיות על בני האדם.

השפעות אילו לובשות צורה באמצעות מעגל 5 הפאזות ו-6 המערכות/שכבות, כתהליכים טבעיים של בריאות וחולי.

תהליכים אשר שבאים לידי ביטוי דרך מערכת המרידיאנים, 12 האיברים, המבנה והמצב הנפשי והרגשי ועוד.

בינואר 2020 ייפתח בתל אביב מחזור חדש של קורס 5 התנועות ו-6 הצ'י / גזעים וענפים, אשר כולל לימוד יסודי של חלקים נרחבים מהטקסט של קאנון השאלות הפשוטות,

מלווים בפרשנויות של רופאים ופרשנים חשובים.

הקורס שכולל ומחבר את נושאי 10 הגזעים, 12 הענפים, 5 התנועות ו-6 הצ'י, , מציג באופן יסודי ומקיף את מכלול הנושאים מהבסיס הפילוסופי ועד למשמעות הקלינית והיישום הפרקטי בקליניקה. במהלכו אנו לומדים לבחון ולנתח את ההשפעות הסביבתיות (שמים-ארץ-ובני אדם) על פיזיולוגית הגוף והמערך הרגשי, הקשר להופעת מחלות והבראתן, השפעת הזמן כאיכות של צ'י על התחושה הקיומית וחוויית החיים, על מערכת המרידיאנים, האיברים, 5 הפאזות ו-6 המערכות ועוד.

 

במקביל אנו לומדים ומתרגלים איך להתאים ולדייק את האבחנה והטיפול בהתאם לכל אילו, מתי וכיצד ניתן למנף ולתזמן את איכויות הצ'י הטבעי על מנת להשיב את האיזון על כנו, עבודה נכונה עם 5 הפאזות ו-6 הצ'י ועוד.

 

בהקשר זה נלמדים גם טקסטים נוספים מהכתב "התנועה המעגלית של הרפואה הסינית העתיקה" מאת פנג דזה-אי שתורגמו ע"י ניצן בנימין אורן, דיונים עיקריים מספר התמורות-I JING שהשכיל לתאר את מורכבות החיים והטבע האנושי בשפת היין והיאנג.

 

הקורס כולל ניתוח מקרים, ותירגול של החומר הנלמד.

הקורס מכוון להקנות לנו כלי אבחנה וטיפול, עמוק ומדויק, לצד היכרות רחבה מרתקת עם כתבים שמהווים את עמודי התווך של הרפואה הסינית.

מדברי משתתפות המחזור הקודם:

ליאת ממנוב נוריאל:

חמשת התנועות וששת הצ'י. חלום ישן שהתגשם. אחד הקורסים הנפלאים, שהיתה לי הזכות להשתתף בהם. בהזדמנות זו אודה על:

1. הידע הקליני הקלאסי והחשוב מאין כמוהו אותו גמעתי בשקיקה מדי שבוע, אשר פלס לו אט אט דרך עמוקה וברורה יותר להבין את המסע אותו אני עוברת בחיי, ואת מסעותיהם של מטופליי. תודה על פרספקטיבה חדשה ועל ארגז כלים חדש לבניית עקרונות טיפוליים עבור המטופלים שלי שמוסרים את עצמם להתנעת תהליכי ריפוי..

בעיניי זה קורס חובה לכל מטפל!

2. תודה לאייל מצרי דורון על הליקוט התרגום והעיבוד של החומר ובעיקר תודה על הוראה מרתקת ומעניינת. תודה על הצניעות הכנות ופרישת הנושא המורכב והשנוי במחלוקת בצורה ברורה וכנה. הייתה לי הזכות להכיר איש מורה מטפל וחוקר בעל ידע והבנה ברפואה הסינית גדולה מאין כמוה! אייל מהווה בעיני השראה בגישתו הכנה והלא מתפשרת לקלאסיקה של הרפואה הסינית כפי שהיא מופיעה במקור, ובהיותו מורה ומטפל קשוב צנוע וסבלני

 

ליאת רופא:

וכך הסתיים לו אחד הקורסים המרתקים שעברתי בשנים האחרונות.

קורס גזעים ענפים שהועבר על ידי איל מצרי-דורון. מורה אדיר, שמעביר בצורה בהירה, מעניינת ומקיפה, מתוך הכתבים הקלאסיים ומנסיונו העשיר.

נהניתי מכל רגע ורגע, לצלול לתוך עולם מרתק בתוך הרפואה הסינית.

ממליצה בחום לעבור את הקורס. פשוט חוויה מעשירה, והכי חשוב, הוסיפה לי המון בקליניקה.

תודה..תודה..תודה

17 מפגשים

4 שעות כל מפגש

5.1.2020

שעות: 16:00-20:00

 

איפה ?

מרפאת 'דרך הבריאה'

מעבר יבוק 5, תל אביב (שכונת נחלת יצחק)

 

עלות

חברי הלשכה - 5,500 ש"ח

מי שאינו חבר לשכה - 6,700 ש"ח

 

להרשמה - יש לשלוח מייל ללשכה ולציין את שם הקורס .

Trees

על המרצה:

איל מצרי-דורון מטפל ברפואה סינית קלאסית משנת 1997.

למד במכללה לרפואה משלימה, ובבית הספר מזרח-מערב.

מטפל בגזעים וענפים, תנועות וצ'י משנת 2002 ומאז לומד וחוקר את הנושא

דרך כתבים עיקריים ועבודה קלינית.

מלמד את הנושא במסגרת מזרח-מערב/מדיסין.

כתב ומלמד את קורס מעגל החיות-מאפיינים נפשיים ורגשיים ברפואה הסינית.

תמונה - אייל.jpg